Príhovor rektora

Milí priaznivci univerzitného hokeja,

teší ma, že aj v sezóne 2021/2022 bude mať naša Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne zastúpenie v Európskej univerzitnej hokejovej lige. Náš tím Gladiators TnUAD, resp. jeho hráči, sú jasným dôkazom, že myšlienka univerzitného športu má veľký zmysel a najmä, že skutočne možno skĺbiť vzdelanie a šport, aj keď je to, pochopiteľne, niekedy veľmi náročné.

Vsádzať v dnešnej dobe len na šport je, povedzme si úprimne, dosť riskantné. Nevyspytateľný osud vie do života privodiť nečakané zranenie, ktoré môže pre mladého športovca znamenať okamžitý koniec. Rovnako môže „konečná“ čakať na tých, ktorým sa nepodarí prebojovať z mládežníckych kategórií medzi mužov, do profesionálneho športového sveta.

Práve štúdium, nadobudnuté vedomosti a zručnosti, pomáhajú týmto ľuďom začleniť sa do „normálneho“ sveta. A to nielen tým, ktorí museli so svojím obľúbeným športom skočiť v skorom veku, ale tiež tým, ktorí možno hrali dlhšie, no po ukončení kariéry chcú byť naďalej aktívni a realizovať sa.

Čo ma nesmierne teší je fakt, že mnohé spoločnosti pri nábore nových zamestnancov vyhľadávajú práve bývalých športovcov, lebo vedia, že títo ľudia disponujú kolektívnym duchom, trpezlivosťou, odhodlaním či cieľavedomosťou.

Teší ma, že aj na našej univerzite máme mladých ľudí, ktorí sa rozhodli skĺbiť vzdelanie so športom!

Verím, že spomínaná cieľavedomosť bude sprevádzať aj naše univerzitné hokejové mužstvo počas celej nadchádzajúcej sezóny  a spoločnými silami sa nám podarí užiť si ju naplno a v zdraví!

doc. Ing. Jozef Habánik, PhD.

rektor TnUAD