Trenčania s ďalším víťazstvom, Žiline nasúkali 13 gólov

Trenčania s ďalším víťazstvom, Žiline nasúkali 13 gólov

Univerzitný hokejový tím Gladiators Trenčín má opäť dôvod na úsmev. Do tabuľky v rámci súťaže EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) si pripísali ďalšie tri body po tom, čo na domácom ľade zdolali vysokoškolákov z HC UNIZA.

Žilinský univerzitný tím trápia zdravotné problémy; napriek tomu spojili sily a desať, resp. dvanásť statočných pricestovalo na zápas do Trenčína.

„Bol to výborný zápas. Mali sme pokoj na hokejkách, hrali sme svoju hru – aj keď musím priznať, že tréner chcel od nás predsa len niečo iné,“ pousmial sa po stretnutí obranca Jakub Kopún, „zo začiatku sme podcenili súpera, no neskôr sme sa vrátili k spomínanej svojej hre.“

Kopún je v gladiátorskom celku nováčikom. „Hrával som extraligu juniorov a môžem povedať, že toto má vyššie tempo. Predsa len sú to starší, väčší, ťažší hráči a tým pádom je to i fyzicky náročnejšie. Najmä v osobných súbojoch. Preto treba na tréningoch viac makať. Komplexne je to výborný hokej,“ pochvaľoval si študent prvého ročníka. „Študujem na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne, konkrétne personálny manažment. Zatiaľ to zvládam, ale uvidíme aké to bude počas skúšok,“ rozosmial sa, „chodil som na športovú školu, kde som študoval športový manažment a marketing, takže ekonomické predmety odtiaľ ako-tak viem. No potom je tu matematika a tá ma vie potrápiť“.

Gladiátori v stretnutí napokon zdolali Žilinu  vysoko 13:1, pričom hetrikom sa blysol ako nováčik v tíme Roan Buchman, tak i kapitán Erik Smolka. Ten dokonca skóroval aj v oslabení o dvoch hráčov. Zaujímavosťou je súčasne i fakt, že študenti HC UNIZA odohrali celý zápas v pätici, neboli ani raz vylúčení.

Gladiators Trenčín – HC UNIZA 13:1 (2:0, 6:0, 5:1)

Góly a asistencie: 2. Buchman (Gombarčík, Párička), 18. Škvarka (Smolka), 24. Smolka (Trenčan, Párička), 32. Smolka, 38. Šagát (Osvald, Vonkomer), 39. Škvarka (Madový, Petliuk), 40. Vonkomer (Párička), 43. Šagát (Osvald), 45. Buchman (Adamovič, Gombarčík), 56. Smolka, 56. Buchman (Končír), 59. Adamovič (Smolka, Trenčan) – 52. Bubela (Košút, Klopan)

Vylúčení: 5:0, presilové hry: 0:0, oslabenia: 3:0, pomer striel: 41:19

Rozhodovali: Krist – Mikula, Nosek

Gladiators Trenčín: Opatovský (36. Vacula) – Líška, Kopún, Ilenčík, Šagát, Adamovič, Škvarka, Trenčan, Petliuk, Osvald, Smolka, Madový, Vonkomer, Zovčák, Končír, Trnavský, Gombarčík, Párička, Buchman

HC UNIZA: Ševčík – Bohucký, Petrinec, Klopan, Hussein, Košút, Legin, Valášek, Koreník, Bubela, Tretinár