Trenčianski Gladiátori odštartovali obhajobu zlata. Otvárací gól dal Škvarka zadkom

Trenčianski Gladiátori odštartovali obhajobu zlata. Otvárací gól dal Škvarka zadkom

Európska univerzitná hokejová liga (EUHL) má za sebou úvodné stretnutia. V rámci nich sa predstavili aj aktuálni majstri Gladiators Trenčín. Zverenci Braňa Jánoša vycestovali do Košíc, kde čelili vysokoškolákom z University Spartacus.

„Vzhľadom na to, že išlo o prvý zápas, tempo bolo na veľmi slušnej úrovni. Rovnako skvelá bola aj divácka návšteva v Steel aréne. To bolo oživením ako pre domáci tím, tak i pre nás,“ uviedol po stretnutí hráč Trenčína Marcel Škvarka.

„V rámci úvodného dejstva treba v prvom rade pochváliť nášho brankára. Chytil dve-tri gólové šance. Myslím však, že kvalitu, hernú prevahu sme mali na svojej strane,“ pokračoval. Jeho tím na začiatku 25. minúty vyhrával už 5:0, čo sa podľa jeho slov podpísalo pod akési uspokojenie sa s priebežným výsledkom a upustenie z hry.

„Škoda, že z našej strany prišlo k poľaveniu a inkasovali sme až štyri góly. Ale ako som povedal – bol to prvý zápas a s výsledkom môžeme byť spokojní. Nie však s naším prístupom – keď prišlo to uspokojenie a prestali sme korčuľovať,“ povedal.

Trenčania napokon zvíťazili 8:4. Práve Škvarka sa postaral o prvý gól Gladiátorov v novej sezóne.

„Samozrejme, že ma teší, že som strelil prvý gól. Aj keď neviem, či možno použiť slovo „strelil“, keďže som clonil pred bránkou, Erik Smolka vystrelil a mne sa to od nohavíc, od zadku odrazilo do bránky. Taký sa mi v kariére ešte asi nepodarilo dať,“ dodal na záver s úsmevom.