Začiatok sezóny im vychádza na výbornú. Trenčianski Gladiátori zdolali nováčika z Győru

Začiatok sezóny im vychádza na výbornú. Trenčianski Gladiátori zdolali nováčika z Győru

Univerzitný hokejový tím Gladiators Trenčín sa v aktuálnom ročníku Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) predstavil po prvý raz na domácom ľade. Nadviazal na vydarený zápas proti University Spartacus z Košíc (8:4), keď maďarský Győr porazil 3:2.

Ako prví udreli hostia, zásluhou Csatu otvorili gólové skóre už v 3. minúte počas presilovej hry. Viackrát Trenčania svojho súpera nepustili do šance, aby viedol. Najskôr Minárik vyrovnal, následne udrel aj Škvarka a tiež minuloročný víťaz kanadského bodovania Smolka.

„Vzhľadom na skutočnosť, že je ešte len začiatok sezóny, myslím, že máme za sebou kvalitný zápas. Samozrejme, boli tam nejaké chyby. Časom ich ale určite napravíme,“ vyslovil krátko po zápas asistent trénera Gladiators Trenčín Tomáš Volek. „Súper mal veľmi kvalitný útok. Hráči o sebe vedeli, videli sa a dobre si nahrávali. Rovnako mali aj veľmi kvalitného brankára,“ pokračoval.

Kým Trenčania sú súčasťou EUHL od samej existencie súťaže, Győr je nováčikom. „Chlapci trénujú päťkrát do týždňa. Aj keď, poviem úprimne, že nie vždy sa podarí, aby sa všetci zišli, keďže majú aj študijné povinnosti,“ prezradil ich športový riaditeľ Igor Tóth.

„Ja sám prednášam na vysokej škole na fakulte telesnej výchovy a športu. Aj hokej aj štúdium mi je tak veľmi blízke. Chválim organizátorov EUHL, že tento projekt vôbec vznikol, že ponúka hráčom možnosť duálneho vzdelávania. Páči sa mi nielen myšlienka ako taká, ale i tá realita. I tento konkrétny zápas,“ dodal Tóth.

Gladiators Trenčín – UNI Győr ETO HC 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly a asistencie: 13. Minárik (Smolka), 23. Škvarka (Gombarčík, Madový), 43. Smolka – 3. Csata (Jabor), 45. Levai (Csata)

Vylúčení: 11:10 na dve minúty, navyše Makovics (GYO) 5+DKZ, presilové hry: 0:1, oslabenia: 1:0, pomer striel: 42:36

Rozhodovali: Krajčík – Nosek, Tvrdoň

Gladiators Trenčín: Opatovský – Jankovský, Kopún, Šagát, Škvarka, Vakhrameev, Osvald, Jánoš, Savara, Smolka, Madový, Vonkomer, Zovčák, Trautenberger, Minárik, Trnavský, Varačka, Gombarčík, Párička, Buchman

UNI Győr ETO HC: Meszaro – Wenner, M. Kiss, Koczkas, Matovics, Takacs, Csata, A. Kiss, Fekete, Majoross, Levai, Vojnits, Odnoga, Csölle, Jabor